Just information.

X

Warning.

X

Error number: VF-ERR-000.

X

Nejaká veľmi dlhá správa, ktorá je určená pre užívateľa - aby si ju prečítal a zariadil sa podľa toho.

x
English
Slovensky
x
x
x
x
x

Časté otázky

Existuje aplikácia na mobilný telefón pre vašu farmu?

Zatiaľ nie. Plánujeme ju vytvoriť.

Čo je priorita úlohy a aký má význam?

Priorita môže nadobúdať hodnoty 1 až 10 (1 je najvyššia priorita) a je jedným z faktorov, ktorý určuje poradie úloh pri procese spracovania. Ak existuje súčastne niekoľko úloh, pripravených na proces renderovania, farma začne spracovávať úlohu s najvyššou prioritou (čím nižšie číslo, tým vyššia priorita). Ak existujú dve alebo viac úloh s rovnakou prioritou, prednosť má tá, ktorá bolo odoslaná najskôr. Ak úloha s prioritou 10 čaká na renderovanie, a Vy odošlete úlohu s prioritou 4, Vaša bude spracovaná skôr (aj keď ste ju odoslali neskôr ako bolo odoslaná čakajúca úloha s prioritou 10). Ak úloha s prioritou 10 čaká na renderovací proces, a vy pošlete úlohu s prioritou 10, prednosť má tá čo už čaká (pretože bola odoslaná skôr).
Za spracovanie úlohy s vyššou prioritou je vyšší poplatok, ako za spracovanie úlohy s prioritou 10. Poplatky za konkrétne priority sú uvedené v cenníku na tejto webovej stránke.

Čo je dynamická priorita úlohy?

Dynamická priorita znamená, že priorita bude určená vzhľadom na okolnosti - tak aby bola úloha spracovaná čo možno najskôr, ale s ohľadom na čo možno najnižšie náklady (pretože vyššia priorita znamená vyšší poplatok). Napríklad, vo fronte na spracovanie čakajú úlohy s prioritou 1, 4 a 10 (pričom ďalšia úloha je práve renderovaná). Vy odošlete úlohu s dynamickou prioritou. Náš systém zistí, že Vaša úloha nemôže byť spracovaná skôr ako čakajúca úloha s prioritou 1, preto Vašej úlohe priradí prioritu číslo 3 - aby bola spracovaná skôr ako čakajúce úlohy s prioritami 4 a 10. Vaša úloha je spracovaná v poradí akoby ste jej priradili prioritu 1, ale keďže stačila priorita číslo 3, budete za renderovanie platiť menej ako za prioritu číslo 1.
Ak je renderovaná úloha ale vo fronte nečaká žiadna ďalšia úloha na spracovanie a odošlete úlohu s dynamickou prioritou, náš systém jej priradí prioritu číslo 10, pretože je to postačujúce. Ak niekto odošle úlohu s prioritou 9 (manuálne zvolenou) a Vaša úloha ešte čaká vo fronte (renderovací proces pre ňu ešte nezačal), systém Vašej úlohe priradí prioritu číslo 9 - pretože bola odoslaná skôr, preto je priorita číslo 9 dostačujúca aby sa Vaša úloha spracovala skôr.
Ak niekto odošle úlohu s dynamickou prioritou (neskôr ako vy), bude spracovaná až po Vašej úlohe (pretože Vaša bola odoslaná skôr).

Dá sa zmeniť priorita úlohy po jej odoslaní?

Podľa toho či úloha už začala byt renderovaná. Ak je v stave odoslaná na renderovanie, tak áno, priorita sa dá zmeniť - cez prehľad úloh na webovej stránke www.viribusfarm.com. Ak proces renderovania už začal, prioritu nie je možné meniť.

Nastavil som prioritu číslo 1, prečo sa moja úloha nezačala hneď renderovať?

Priorita je jeden z faktorov, ktorý určuje kedy začne byť úloha renderovaná. Druhý faktor, určujúci kedy začne byť úloha renderovaná, je dátum a čas odoslania úlohy. Úlohy, ktoré majú rovnakú prioritu, budú renderované v poradi v akom boli odoslané. Je možné, že je nejaká úloha práve renderovaná. Ďalšie úlohy prídu na rad až po dokončení práve renderovanej úlohy.

Je možnosť okamžitého renderovania mojej úlohy?

Pri operatívne odosielaných úlohách nie. Ak je iná úloha renderovaná a dalšie čakajú, nie je možnosť prednostného spracovania. Ak aktuálne nie je renderovaná žiadna úloha a odošlete svoju, začne sa renderovať hneď. Ak potrebujete mať zaručenú možnosť renderovať okamžite, môžete si od nás prenajať server(y) pre seba. Vtedy budú k dispozícií len Vám.

Keď zruším renderovanie úlohy, odpočíta sa mi kredit?

Kredit sa strháva za spotrebovaný čas. Čiže, áno, kredit je strhnutý za čas, ktorý bola úloha renderovaná - aj keď proces renderovania nebol dokončený. Snímky (obrázky), ktoré boli dokončené (vyrenderované) sú vám samozrejme k dispozícií.

Čo v prípade, že pre úlohu nie je možné vytvoriť (renderovať) výstup kvôli technickému problému?

Záleží na tom v čom je problém. V našom záujme je, aby ste dostali výstup, ktorý potrebujete. Urobíme čo je v našich silách aby sa tak stalo. V každom prípade budeme analyzovať príčinu chyby a pokúsime sa navrhnúť riešenie / poskytneme súčinnosť pri riešení. Ak je chyba na našej strane, vyriešime ju a Vám bude účtovaný poplatok podľa reálne spotrebovaného času na render (ak bude potrebné opakovať procesy, zaúčtovaný Vám, samozrejme, bude len jeden). Ak je pôvod problému v súbore, ktorý ste nám zaslali - napr. príliš komplexný, veľký, alebo pri danej kombinácií objektov, materiálov, svetiel, atď. nezvládne Blender proces renderovania - informujeme Vás o tom a je na Vás aby ste zvážili čo zmeníte, aby to bolo prijateľné a aj renderovateľné. Ak bola dokončená len časť snímkov (nie všetky), tieto Vám budú k dispozícií a bude Vám strhnutý kredit v príslušnej výške (za dokončené snímky). Za proces, ktorý nevytvorí príslušný výstup (kvôli chybe) Vám kredit strhnutý nebude. Strhnutie kreditu za proces, ktorý nebol úspešne dokončený, prichádza do úvahy v prípade, ak by užívateľ opakovane zasielal súbory s rovnakou chybou a zahlcoval by naše výpočtové kapacity.

Môžem "zdieľať" svoje prihlasovacie údaje s kamarátom?

Môžete. Ak Vám nevadí, že bude renderovať za Váš kredit, my s tým problém nemáme. Odporúčame pre každého užívateľa vlastné prihlasovacie konto, ale nebudeme Vás do toho nijako nútiť. Naša farma bude umožňovať aj "skupinový" účet - spoločný kredit pre viacero ludí, ktorí majú vlastné prihlasovacie údaje a navzájom vidia svoje projekty.

Čo v prípade ak mám rezervovaný celý server a render presiahne alokovaný čas?

Úloha bude dokončená a za čas, o ktorý render presiahne alokovaný čas, bude strhnutý kredit.

Prečo spracovanie skriptu (skriptov) beží na farme tak dlho, keď na mojom počítači prebehnú rýchlo?

Spracovanie skriptov musí prebiehať v chránenom prostredí - aby nedošlo k neželanému prieniku a tým úniku dát do nepovolaných "rúk". Príprava tohto prostredia, načítanie celého projektu do tohto prostredia zaberie dosť veľa času - v porovnaní s časom potrebným na spustenie skriptov.

Čo je asymetrické šifrovanie a na čo je dobré?

Asymetrické šifrovanie používa dva kľúče - verejný a súkromný. Keď nám poskytnete Váš verejný kľúč, môžeme zašifrovať výstup, ktorý pre Vás renderujeme. Vy si dokážete výstup dešifrovať Vašim privátnym kľúčom. Nikto iný (ani prípadný útočník) sa nedostane k výsledkom Vašej práce (ani ak by sa mu podarilo preniknúť k dátam uloženým na našom serveri). Je preto dôležité súkromný (privátny) kľúč udržiadavať na bezpečnom mieste (napr. offline na externých diskoch - na viacerých diskoch) a neposkytovať ho nikomu. My si ho od Vás nebudeme pýtať nikdy. Pri strate súkromného kľúča nie je možné súbory dešifrovať (decrypt). Nedokážeme to ani my - pretože súkromnú časť kľúča od Vás nežiadame. Ani v prípade ak si kľúč vytvoríte na našom serveri, neuchovávame Váš súkromný kľúč. Bolo by to totiž kontraproduktívne - ak by sme ho uchovávali, dokázal by sa k nemu dostať aj potenciálny útočník. Šifrovanie na našom serveri nie je povinné, je to možnosť pre Vás. Ak nechcete šifrovanie používať, ale obávate sa zneužitia vašich videí, môžete si, ihneď po dokončení renderovacieho procesu, výstup "stiahnuť" nma svoje úložisko a renderovaciu úlohu zmazať z nášho servera (cez webové rozhranie). Tým vymažete všetky súbory súvisiace s danou úlohou. Viac o asymetrickom šifrovaní sa môžete dozvedieť na: https://sk.wikipedia.org/wiki/Asymetrick%C3%A1_%C5%A1ifra

Pracujem čo to dá ...

You must turn on javascript to work with this page.